Liga rośnie w siłę!!!

Za nami kolejny udany sezon LP, 9 drużyn rywalizowało przez 6 miesięcy by znaleźć się na podium, by zwyciężyć jednak dla wielu głównym celem i przyjemnością jest możliwość samej rywalizacji i chwila oderwania od codzienności!

Drugi sezon LP był bardzo obiecujący, wyrównany poziom, dużo emocji i fajnych spotkań, do tego klimat i zaangażowanie wielu ekip. Dużo młodych ludzi, dużo śmiechu i dobrej zabawy, bo o to właśnie chodzi!!!

Chcemy podziękować dziś naszym patronom, partnerom i każdemu kto wspiera i kibicuje naszym rozgrywkom. Dziękujemy Panu burmistrzowi miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiemu, który od lat nas wspiera i liczymy, że kiedyś wybierze się na oficjalne zakończenie sezonu, Panu staroście powiatu mińskiego Antoniemu Tarczyńskiemu, który jako wierny kibic piłki jest z nami, osobie, która dostrzega nasz rozwój i jest z nami w każdym sezonie Panu Robertowi Smudze dyrektorowi MOSIR i wszystkim pracownikom MOSiR, dyrekcji szkół Pani Małgorzacie Beczek i Elżbiecie Wieczorek, bez nich nie mielibyśmy gdzie grać. Dziękujemy Panu Pawłowi Rybackiemu właścicielowi FLEXsport, Panu Łukaszowi Dzięcielskiemu właścicielowi DTZ, PWiK Mińsk Mazowiecki, dzięki Wam możemy więcej!!!

Czas na małe piłkarskie podsumowanie sezonu:

Parę słów o mistrzach,

LZS Sokół dawniej FC Balerona, Kopciuszek, który wszedł na sam szczyt, bez kompleksów, bez pardonu, młodość i doświadczenie, wybuchowa mieszanka, motywują się nawzajem, angażują w każdy mecz i dzięki temu mogą cieszyć się z 1 miejsca i awansu. Kapitan Marcin Konowrocki, dostając nagrodę najlepszego zawodnika, zapytał, „za co?”, jest to skromny człowiek, ale to w jaki sposób prowadził drużynę, jaką postawę prezentował na boisku było tym co przekonało nas do wręczenia tej nagrody. LZS dostał również nagrodę Fair Play ufundowaną przez radnego miasta Mińsk Mazowiecki Tomasza Płochockiego!

II miejsce zajął DTZ, stare wygi, drużyna chyba najstarsza jeżeli chodzi o średnią wieku, nie przeszkadza im to jednak grać świetnie, konsekwentnie i na pełnym gazie! Łukasz Krasuski, który jak wielu pamięta założył MLM, od lat ogarnia chłopaków i robi dobrą robotę! Najlepszy bramkarz właśnie z DTZ, Oskar Lewicki!

III miejsce Team Józefów, ekipa która spadła z MLM, walczyli do końca o awans jednak trochę zabrakło czasu, bo pod koniec mocno się rozkręcili. Bardzo pozytywna ekipa, której gra daje dużo radości i mają tego gościa, Damian Filipek, król strzelców 32 bramki!!!

Teraz pora na garść statystyk!

W tym sezonie na boiskach LP padło równo 597 bramek, wynik nieprzeciętny!!! najwięcej strzelonych bramek LZS Sokół 93, najmniej straconych bramek 53 DTZ. Najwięcej straconych 90 bramek – Zakiczki.

Awans z Ligi Pretendentów wywalczył LZS Sokół i DTZ!!!

Dla nas organizatorów, to kolejny sezon wyzwań, ciężkiej pracy i radości, bo satysfakcja to główna motywacja do dalszej pracy!! Chcemy by liga się rozwijała, cieszy nas, że dołączają młode ekipy, że poziom sportowy rośnie i że Wy drodzy zawodnicy cieszycie się grą. Jak wielokrotnie mówiliśmy to jest nasza liga, nie organizatorów, tylko wszystkich, którzy są w nią zaangażowani w każdy sposób. Dziękujemy i do zobaczenia w następnym sezonie!!!

Czas na małe piłkarskie podsumowanie sezonu:

Parę słów o mistrzach,

Teraz pora na garść statystyk!

Awans z Ligi Pretendentów wywalczył LZS Sokół i DTZ!!!